Ugrás a kezdőlapra!
Legutóbb frissített tartalmak:
  2020-04-02 COVID-19: A megelőzéshez a legfontosabb ...
  2020-04-02 MÓDOSÍTVA 2020.04.01-től: Ideiglenes Fel ...
  2020-04-02 Főpásztori rendelkezés humán világjárván ...
  2020-04-02
  2020-04-02 ÖSD: aktuális vizsgaidőszak módosulás
  2020-04-01 Virtuális kerámiaművészeti kiállítás a P ...
  2020-04-01 Felvételi/Beiskolázási információk a 202 ...
  2020-03-30 Dr. Udvardy György érsek atya
662-1/2 ...
  2020-03-27 Ferenc pápa imára hív bennünket (2020.03 ...
2020. április 2. csütörtök
Napi evangélium:

KALENDÁRIUM:
II. János Pál pápa (Karol Józef Wojtyla, 1920-2005) halálának 15. évfordulója (2005).
SZENTEK KALENDÁRIUMA:
Szent Áron, Paolai Szent Ferenc remete és hitvalló +1507 - emléknap, Szent Múza szűz +~350, Szent Teodózia szűz és vértanú +308.
 
PARTNEREK

Ugrás a  Tótvázsonyi Tagiskola honlapjára
Tótvázsonyi
Tagiskola


Ugrás a Fenntartó, Veszprémi Érsekség honlapjára
A fenntartó
Veszprémi Érsekség


Ugrás a  Padányi Schola Alapítvány honlapjára

Ugrás Veszprém megyei jogú város honlapjára
VMJV Önkormányzata


Padányi
ÖSD
Vizsgaközpont



DExam
vizsgaközpont



Tehetségpont


Ugrás a  Davidikum Római Katolikus Középiskolai Kollégium honlapjára honlapjára
Davidikum
Kollégium


Ugrás a  Davidikum Római Katolikus Középiskolai Kollégium honlapjára honlapjára
Szaléziánum


Ugrás a  Davidikum Római Katolikus Középiskolai Kollégium honlapjára honlapjára
Eötvös Károly
Megyei
Könyvtár



NKA-pályázat



Wacław Felczak
Alapítvány



Épületenergetikai
fejlesztés



Hirdetmény kelte: 2008. április 12 szombat

A IX. Padányi Városi Rajzverseny eredményei

Rövid ismertető

A Padányi Katolikus Gyakorlóiskola hagyományos rajzversenyét 1998 óta rendezzük meg, melyet Veszprém város általános és középiskoláinak 5-12. évfolyamainak hirdetünk meg.
A rajzverseny fő célja, hogy azon nem pályázat formájában, hanem "in situ", helyben mérjék össze rajztudásukat a tehetséges diákok három korcsoportban (5-6., 7-8. és 9-12).
A rajzverseny fő témája mindig a természet utáni, tanulmányjellegű ábrázolás volt.
A versenyeredményeket titkos szavazással olyan zsűri választja meg, amely a Padányi rajztanárain kívül a nevezett tanulók rajztanáraiból áll össze.

A IX. Padányi Városi Rajzverseny összefoglalása 6 pontban

  1. A verseny időpontja: 2008. április 12., szombat, 9 órakor. A versenymunkák elkészítéséhez 2 óra állt rendelkezésre. Iskolánként és kategóriánként legfeljebb 3-3 tanuló nevezhetett;

  2. Összesen kilenc veszprémi közoktatási intézményből összesen 36 tanuló nevezett, ebből 33 tanuló jelent meg;

  3. A zsűrit nyolc rajz szakos tanár alkotta: Dr. Horváth Lászlóné tanárnő (Deák Ferenc Általános Iskola), Miklós Judit tanárnő (Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskola és Diákotthon), Nagyné Balogh Éva tanárnő (Medgyaszay István Szakközépiskola és Gimnázium, Jendrassik-Venesz Szakközépiskola), Nemes Dezső tanár úr (Cholnoky Jenő Általános Iskola), Borka Sándor tanár úr (Táncsics Mihály Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium), Papp Erzsébet, Szabó László és Gaál Richárd (zsűrielnök) tanárok (Padányi Katolikus Gyakorlóiskola);

  4. Eredmények:

I. kategória (5-6. évfolyam)
Ebben a kategóriában összesen 9 tanuló indult 3 iskolából.
1. helyezett:Németh Fruzsina (5. évf.)Cholnoky Jenő Általános IskolaNemes Dezső
2. helyezett:Törteli Csaba (5. évf.)Padányi Katolikus GyakorlóiskolaHegedüs Antónia
3. helyezett:Kis Bálint (6. évf.)Padányi Katolikus GyakorlóiskolaHegedüs Antónia
II. kategória (7-8. évfolyam)
Ebben a kategóriában összesen 8 tanuló indult 3 iskolából.
1. helyezett:Piros Viktória (8. évf.)Padányi Katolikus GyakorlóiskolaHegedüs Antónia
2. helyezett:Jakatics Zsófia (8. évf.)Cholnoky Jenő Általános IskolaNemes Dezső
3. helyezett:Kis Danica (8. évf.)Deák Ferenc Általános IskolaDr. Horváth Lászlóné
III. kategória (9-12. évfolyam)
Ebben a kategóriában összesen 16 tanuló indult 7 iskolából.
(Megjegyzés: a számszerűségen alapuló szavazás eredményeként és a zsűri döntéseként a III. kategóriában két 2. és két 3. helyezés született)
1. helyezett:Hordós Johanna (9. évf.)Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskola és DiákotthonMiklós Judit
2. helyezett (I):Szi-Miklós Zsanett (9. évf.)Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskola és DiákotthonMiklós Judit
2. helyezett (II):Kauker Andrea (11. évf.)Jendrassik-Venesz Középiskola és SzakiskolaNagyné Balogh Éva
3. helyezett (I):Joao Paolo Campos (13. évf.)Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskola és DiákotthonMiklós Judit
3. helyezett (II):Grósz Kitti (11. évf.)Táncsics Mihály Szakközépiskola, Szakiskola és KollégiumBorka Sándor
  1. Fényképek a rajzversenyről

  2. Versenykiírás letöltése (PDF - 334,8 kiB)
    Nevezési űrlap letöltése (PDF - 32,0 kiB)

SZÍVBŐL GRATULÁLUNK MINDEN VERSENYZŐNEK!

Kedves rajz szakos Kollégáimnak ezúton is köszönöm a verseny lebonyolításában való együttműködését!
A nyertes munkákat 2008. április 18-ig kiállítjuk az iskola igazgatói irodájának előterében, ezt követően tulajdonosaik elvihetik. Az el nem vitt versenymunkákat - mint ahogy eddig is - megőrizzük...


Gaál Richárd
rajztanár, szervező


A weblaplekérésének dátuma: 2020. április 2 csütörtök
© 1991-2020 - Padányi Katolikus Iskola, Veszprém (Hungary)